Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Кабінет практичного психолога

Date: 1 листопада 2022 о 13:31, Refreshed 10 жовтня 2023 о 14:04

День психічного здоров’я або ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня.

За визначенням ВООЗ, психічне здоров’я – це стан душевного благополуччя, яке дає кожній людині можливість здійснювати власний потенціал, долати звичайні життєві стреси, плідно працювати.

В Україні Всесвітній день психічного здоров’я відзначають з 1992 року. Його метою є скорочення поширення депресивних розладів, шизофренії, хвороби Альцгеймера, наркотичної залежності, епілепсії та розумової відсталості. Адже, згідно статистики в Україні 1,2 млн. жителів страждає психічними розладами і цей показник з кожним роком зростає. Зростанню захворюваності сприяють стреси, адже вони стали складовою частиною життя сучасної людини.

Як підтримати психічне здоров’я

1. Турбота про себе може зіграти важливу роль у підтримці вашого психічного здоров'я та допомогти у лікуванні та одужанні, якщо у вас діагностували психічне захворювання.
  2.  Турбота про себе означає знаходити час на заняття, які допоможуть вам жити добре та покращити як фізичне, так і психічне здоров'я. Фахівці дали кілька порад, як підтримати своє психічне та фізичне здоров’я:
  3. Регулярно займайтеся спортом. Усього 30 хвилин ходьби або занять фізичними вправами щодня допоможуть підняти настрій та покращити здоров'я. Дослідження свідчать, що фізична активність зменшує симптоми тривоги та депресії. Регулярна фізична активність також запобігає неінфекційним захворюванням, таким як хвороби серця, ожиріння, діабет і деякі види раку.
  4. Їжте здорову їжу та уникайте зневоднення. Збалансоване харчування та достатня кількість води можуть покращити ваш стан та концентрацію протягом дня.
  5. Дбайте про сон. Дотримуйтесь графіка та переконайтеся, що ви спите достатньо. Синє світло від пристроїв та екранів може ускладнити засинання, тому зменште вплив синього світла від телефона чи комп'ютера перед сном.
  6. Спробуйте заняття з релаксації. Вивчіть програми для розслаблення або оздоровлення, які можуть включати медитацію, м'язову релаксацію або дихальні вправи. Заплануйте регулярний час для цих та інших корисних занять, які вам подобаються, наприклад, ведення щоденника.
  7. Визначте цілі та пріоритети. Вирішіть, що потрібно зробити зараз, а що може зачекати. Навчіться говорити "ні" новим завданням, якщо ви починаєте відчувати, що берете на себе занадто багато. Намагайтеся пам'ятати про те, чого ви досягли наприкінці дня, а не про те, чого ви не змогли зробити.
  8. Практикуйте подяку. Нагадуйте собі щодня про конкретні речі, за які ви вдячні. Запишіть їх увечері або прокрутіть у голові
  9. Зосередьтеся на позитиві. Виявіть та киньте виклик своїм негативним і марним думкам.
  10. Залишайтеся на зв'язку. Зверніться до своїх друзів або членів сім'ї, які можуть надати емоційну підтримку та практичну допомогу.

Тарілка "Ментального здоров'я"

Коли звернутися по професійну допомогу

Зверніться по професійну допомогу, якщо ви відчуваєте серйозні або тривожні симптоми, які тривають 2 тижні або більше, такі як:

• проблеми зі сном;
  • порушення апетиту, що призводить до небажаних змін маси тіла;
  • труднощі з концентрацією уваги;
  • втрата інтересу до речей, які вам зазвичай приносять задоволення;
  • нездатність виконувати звичайні повсякденні функції та обов'язки;
  • постійне відчуття втоми та втрати енергії.

Де отримати допомогу

Якщо переживаєте труднощі із психічним здоров’ям, вам може знадобитися допомога кваліфікованих фахівців. Можна звернутися до сімейного лікаря, психолога, психіатра чи психотерапевта. Не зволікайте: чим швидше почнете шукати рішення, тим швидше повернете собі комфортне самопочуття і вищу якість життя.

До сімейного лікаря варто звернутись, якщо:

• відчуваєте труднощі у навчанні чи роботі, взаємодії з близькими людьми
  • тривалий час не можете впоратися з негативними емоціями, станами відчаю, тривоги

Сімейний лікар може надати базову допомогу та скерує до профільного фахівця.

До психолога варто звернутись, якщо:

• відчуваєте порушення психологічного добробуту
  • виникає проблемна потреба у самовизначенні
  • виникають труднощі у спілкуванні з людьми та кризи у стосунках, що заважають вести звичне життя.

Психолог допоможе зрозуміти причини симптомів, знайти джерела проблем і дати рекомендації щодо їх усунення.

До психіатра варто звернутись, якщо:

• маєте складні переживання та високий рівень тривоги, що тривають більше 2 тижнів.

Психіатр може встановити діагноз та призначити медикаментозну терапію.

До психотерапевта варто звернутись, якщо:

• помітили за собою ряд симптомів психічних розладів
  • проживаєте кризовий період, що пригнічує психоемоційне самопочуття
  • маєте діагностований психічний розлад і хочете покращити якість життя

Психотерапевт допоможе подолати психологічні труднощі та кризи, поліпшити психічне здоров’я, глибше пізнати себе, усвідомити минулі травматичні досвіди, змінити поведінкові патерни, навчитися краще управляти емоціями та станами.

Корисні посилання від Світлани Ройз для підтримки ментального здоров’я :

«Твоя сила»;

«Ресурсний календар»;

«Дихальні картки»;

«Картки сили»;

«Ресурсна скриня».

Comments:
Only authorized users can leave comments.